Rowy to piękna miejscowość wczasowa położona nad brzegiem Bałtyku, przy ujściu rzeki Łupawy. Niegdyś przede wszystkim osada rybacka, w XX wieku przekształciła się w jeden z najatrakcyjniejszych kurortów nadmorskich. Położenie wsi niewątpliwie składa się na jej atrakcyjność. Od północy miejscowość uświetnia piękna, szeroka plaża z wysokim na około 30 metrów klifem, zaś od południa i wschodu Rowy graniczą ze Słowińskim Parkiem Narodowym, wpisanym przez UNESCO do Sieci Światowych Rezerwatów Biosfery. Teren Parku i sąsiedztwo Rowów to także jezioro Gardno, którego wody służą miłośnikom windserfingu i żeglowania.

Rowy są wspaniałym miejscem dla wszystkich, którzy pragną odpocząć od zgiełku cywilizacji, jednocześnie nie rezygnując z jej wygód. Nazywane niekiedy "polską riwierą" łączą w sobie spokojny klimat nadmorskiej wsi z atrakcjami dla każdego.

Szczególne atrakcje w najbliższej okolicy:

Klifowe wybrzeże

Klifowe wybrzeże

Na zachód od Rowów znajduje się wyjątkowej urody wybrzeże klifowe.

Wydmy Ruchome

Wydmy Ruchome

Najbardziej znane w Polsce wydmy to Ruchome Wydmy Słowińskiego Parku Narodowego położone w okolicach Łeby. Jest to unikatowe zjawisko przyrodnicze na skalę światową.

Jezioro Gardno

Jezioro Gardno

Jezioro Gardno jest w całości położone na terenie Słowińskiego parku Narodowego i z tego tytułu ma naturalny charakter. Do Jeziora Gardno wpływa rzeka Łupawa, która przez kanał uchodzi w Rowach do Morza Bałtyckiego. Jezioro Gardno jest jednym z największych jezior przybrzeżnych polskiego wybrzeża.

 

Skansen w Klukach

Skansen w Klukach

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach powstało z myślą o uratowaniu materialnej  kultury dawnej ludności kaszubskiej i słowińskiej. Muzeum ożywa w czasie letnich imprez folklorystycznych. Najbardziej znaną jest impreza, która odbywa się na początku maja, tzw. „Czarne Wesele”. Podczas tego wydarzenia odbywają się pokazy wydobywania torfu. Z kolei latem organizowane są Dni z Muzyką i Chlebem, Dni Rzemiosła i Techniki.

Przejdź do góry strony